„Śluby panieńskie”

„Śluby panieńskie”

W ubiegły piątek wystąpiła u nas gościnnie grupa teatralna „Theatre club” działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jasienicy. Przedstawienie nosiło tytuł „Śluby panieńskie i inne intrygi miłosne…”.
Głównym wątkiem całej historii jest … ale najlepiej oddajmy głos samym aktorom:
„„Śluby panieńskie i inne intrygi miłosne” to komedia, która opowiada o perypetiach sióstr – Anieli i Klary, które są obojętne na zaloty Gustawa i Albina, Pani Dobrójskiej – która dba o dom, Radosta – starego kawalera, Jana – przyjaciela rodziny, Gustawa – imprezowicza i Albina – wiecznie zapłakanego chłopca.
Dla wszystkich bohaterów przedstawienia najważniejszą kwestią jest ślub, każdy stara się jak może. W scenie pt. „Przez żołądek do serca” wytworna dama pragnie zachwycić swojego wybranka luksusowym jedzeniem w postaci kaczki w pomarańczach, która jak się potem okazało stała się przyczyną wielu konfliktów i niedomówień. W przedstawieniu pojawia się jeszcze jedna bardzo tajemnicza postać imieniem Laura, która potrafi zadbać o każdy szczegół w przygotowaniu menu weselnego.
Finał sztuki kończą śluby, których udziela przystojny Ksiądz, jak się okazuje w trakcie, nie jest On obojętny dla pewnej Pani…”
 /autorką opisu jest Aneta Kuberska/

Grupa wystąpiła w składzie:
Aneta Kuberska – Pani Dobrójska
Krzysztof Czader – przystojny Ksiądz
Kamil Czulak – Gustaw i wokalista
Konrad Chłodek – organista i muzyk
Anna Ewertowska – Klara
Maja Ewertowska – Aniela i wokalistka
Piotr Fender – Jan i muzyk
Aleksandra Rozmus – Laura
Szymon Stasicki – Radost
Dawid Szawkało – Albin
oraz dzieci:
Anna Huculak
Emilia Łukosz
Nadia Matlak
Angelika Mitoraj

/foto: J. Broniewski/

Top